Eurobion

Rezervuāri ir neatņemama sastāvdaļa attīrīšanas iekārtām

Publicēts 20/06/2013 | Autors : | Kategorija : Eurobion | 0 Komentāri

Rezervuāri ir neatņemama sastāvdaļa attīrīšanas iekārtām. Tie tiek izmantoti šķidrumu glabāšanai un notekūdeņiem. Tie sastāv no pārdomāta korpusa un attīrīšanas iekārtām. Ir iespējami dažādi individuāli tilpumi ja ir nepieciešams izteikti liels rezervuārs, ir iespējams arī rezervuārus savienot kopā savā starpā, līdz ar to katram ir iespēja iegūt atbilstošas nepieciešamības konstrukciju.

Rezervuāru veidi

rezervuari eurobion attirisanas iekartas 300x187 Rezervuāri ir neatņemama sastāvdaļa attīrīšanas iekārtāmTiek izšķirti divi galvenie rezervuāru veidi – horizontālie un vertikālie. Tie var tikt izmantoti gan kā virszemes, gan pazemes. Atkarībā no tā, cik netīru ūdeni un cik intensīvi attīrīt ir paredzēts, ir pieejami divslāņu un trīsslāņu rezervuāri (pat neiedziļinoties konstrukciju atšķirībās, galvenais ir skaidrs – vairāk slāņi uzglabāšanai un attīrīšanai ir daudz labāki). Pirmajā kamerā ūdens tiek nostādināts, līdz ar to tiek atdalīts lielākais piesārņojuma daudzums cieto nogulšņu veidā. Vēlāk attīrīšana var notikt ar mikroorganismu palīdzību, kas tomēr pilnībā neattīra ūdeni, tāpēc šo ūdeni ir nepieciešams tālāk novadīt drenāžas akā vai infiltrācijas laukā. Tas ir beidzamais attīrīšanas posms. Daudzās sistēmas ļauj attīrīt līdz pat 98% piejaukumu. Katra tā daļa ir pilnībā droša un izturīga pret ķīmisko iedarbību. Atsevišķi izvietotas ir degvielas, uzglabāšanas un termoizolācijas tvertnes. Pēdējās ir sevišķi labi paredzētas Latvijas bargajām ziemām, kad bieži vien nākas saskarties ar to, ka vecākās konstrukcijās ūdens aizsalst. Atsevišķi ir izvietoti arī ugunsdzēsības un dzeramā ūdens rezervuāru veidi. Pieejami ir arī paneļu virszemes rezervuāru veidi. Visi tie ir izgatavoti pēc augstākās kvalitātes speciālajiem materiāliem, kā arī atbilst visām būvniecības prasībām. Galvenais to izturības faktors ir izturība pret jau iepriekš minēto ķīmiju, kas ir sastopama ikdienas darbībās, kā arī agresīvu vidi. Katra tvertne, neatkarīgi no pielietojuma, ir cilindriskas formas. Rezervuāra korpuss tiek izgatavotas, izmantojot tīšanas metodes, kas var atšķirties. Vertikālās uztīšanas gadījumā tiek sasniegta produkta izturība pret spiedienu. Uztīšana leņķī nodrošina izturību pret saliekšanu, saspiešanu un arī savādāku deformāciju. Kad metodes tiek apvienotas vienā, tiek radīts izturīgs produkts, kas garantē tā ilgmūžību. Kopējais rezervuāra garums var sasniegt līdz 14 metriem ar diametru 0,8 – 5 metriem. Tas rada arī atšķirīgu rezervuāra tilpumu – 1m3 – 274 m3 vienā tvertnē. Kopīgi veidotā izturīgā konstrukcija dara iespējamu tajos uzglabāt visdažādākos šķidrumus, granulas, pulverveida vielas, notekūdeņus, dažādus agresīvus šķīdumus, vienkāršu ūdeni, kas paredzēts dzeršanai u.c.

Konstrukcija

Rezervuāri ir lieliskas konstrukcijas, kas, būdamas izturīgas gan pret vides, mehānisko un ķīmisko ietekmi, ļauj tās lietot ilgstoši. To transportēšana, neatkarīgi no izmēriem (pat ja sasniedz vairākus metrus) ir salīdzinoši vienkārša, izmantojot atbilstošu transportu, tāpat arī uzstādīšana nav nekas sarežģīts, toties rezultātā tiek iegūta izturīga un ūdens necaurlaidīga konstrukcija, kas var ievērojami palīdzēt saimnieciskajā darbībā. Tie tiek ražoti pēc individuāliem pasūtījumiem, tāpēc pieskaņoties konkrētām klientu vajadzībām ir daudz vienkāršāk. Profesionāļi aizvien ražo dažādus alternatīvus risinājumus, kas ļauj aizvien labāk izmantot tvertnes. Tie ir droši arī pret uguni, atrodoties virszemē, tāpēc praktiski nav par ko uztraukties. Kopīgiem spēkiem ir iespējams saglabāt tīru vidi gan sev, gan saviem bēriem, kas ir svarīgi, jo katrs dzīvojam uz vienas planētas un ja katrs izmantos ūdens resursus nelietderīgi un bezrūpīgi, diezgan ātri var tikt izjaukta vispārīgais vides stāvoklis, nemaz nerunājot par citām dzīvajām būtnēm, kas aiziet bojā, ja piesārņojums ir pārāk liels. Katram ir jāparūpējas par savas vides saglabāšanu un uzlabošanu un tehnoloģiskās konstrukcijas var tam palīdzēt.