Eurobion

Eļļas / naftas atdalītāji

Publicēts 05/05/2013 | Autors : | Kategorija : Eurobion | 0 Komentāri

Tauku atdalitaji 225x300 Eļļas / naftas atdalītājiSavā saimnieciskajā darbībā ir nenovēršams tas, ka ūdens tiek piesārņots un, lai tas neradītu draudus apkārtējai videi, ir nepieciešams to attīrīt. Kā galvenās vielas, kas var radīt lielāku piesārņojumu ir eļļa un nafta. Šī iemesla dēļ dažādās vietās tiek uzstādīti eļļas/naftas atdalītāji. Tie ir pieejami degvielas uzpildes stacijās, automašīnu mazgātuvēs, stāvvietās, garāžās kā arī daudz lielākos uzņēmumos kā rūpniecības uzņēmumos, lai atdalītu šos produktus no zemes un notekūdens. Atdalītāji tiek plaši izmantoti arī dzelzceļam, termināliem un ostām, lai savāktu šos kaitīgos produktus no lokomotīvēm un cisternām. Neskatoties uz diezgan smago darbu, attīrītājiem tiek dota 10 gadu garantija.

Paši Euro Bion eļļas/naftas attīrītāji mēdz atšķirties pēc darbības principa. Vieni ir paredzēti ar smilšu uztvērēju un otri bez tā. Dažādas to īpašības variē arī no konkrētā notekūdens piesārņotības līmeņa. Tiem ir atšķirīgs darbības ātrums lielākoties, kas ietekmē attīrīšanas laiku un kvalitāti. Dažādas iekārtas būtībā izmanto vienas un tās pašas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas, tāpēc nav jāuztraucas par to, vai atdalītājs derēs konkrētajā vietā – tie var tikt novietoti gan vertikāli, gan horizontāli cilindriskās formas rezervuārā.

Atdalītājs tehniskajā ziņā sastāv no 3 kamerām. Notekūdeņi vispirms nonāk pirmajā, kas ir nostādināšanas tvertne un tajā sastājas tās daļas, kurām ir liela masa. Tas vienlaikus arī stabilizē ūdeni, kas vēlāk nonāk otrajā kamerā. Tajā ūdens tiek atbrīvots no nelielākām piesārņojuma daļām, kas saplūst vienkopus un ar savienoto filtru palīdzību tiek izfiltrētas. Trešajā nostādināšanas kamerā notiek pārējā attīrīšana, kā rezultātā ūdens tiek attīrīts līdz pat 5mg naftas un eļļas produktiem un tad iztek brīvā dabā. No aizsardzības viedokļa var pieminēt, ka attīrītāji ir aprīkoti ar aizsardzības sistēmām, kas palīdzēs to darbībai. Viena no tām ir automātiskās bloķēšanas sistēma, kas novērš nejaušu kaitīgo produktu noplūdi, ja tā netiek novērsta uzreiz un tiek pārsniegts pieļaujamo piesārņojuma uzkrātais daudzums uztvērējā. Nedaudz savādāka drošības sistēma ir automātiskā signalizācijas sistēma. Tās uzdevums ir ziņot par kaitīgo produktu nogulšņu daudzumu ķērājā, tādējādi nodrošinot ātrāku izvairīšanos no tās.

Eļļas/naftas atdalītāji ir lieliski savā darbībā, jo spēj likvidēt līdz pat 95% no piesārņojuma, neatkarīgi no tā intensitātes. To sistēma un korpuss ir izstrādāts pēc augstākās kvalitātes, lai nodrošinātu pēc iespējas ilgāku tās darbību un mazākas uzturēšanas izmaksas. Korpusā nav izvietotas arī kādas kustīgas daļas, kas varētu sabojāties daudz ātrāk, kā arī attīrītāji ir noturīgi pret pēkšņu nevēlamo daļiņu pieaugumu. Konstrukcija ir pilnībā hermētiska un kompakta, tāpēc nav jāuztraucas par pēkšņu iespējamību, ka radīsies sūce vai kādas citas nevēlamas problēmas. Tas nodrošina ilgtermiņa kalpošanu un izturību pret nevēlamām blakusparādībām. Ir svarīgi parūpēties par dabu sev apkārt, jo pasaule uz kuras dzīvojam ir tikai viena. Ja katrs uzņēmums vai saimniecība, radīs piesārņotus notekūdeņus nekontrolējamā apjomā, ir skaidrs, ka būs nepieciešama iejaukšanās no vides dienestiem vai citām organizācijām, lai novērstu sekas. Ir svarīgi padomāt par to, cik daudz kaitējuma var nodarīt, piemēram, tīrīšanas līdzekļu noplūšana sistēmā vai kādas citas vielas. Eļļa un nafta ir vienas no kaitīgākajām vielām, tāpēc ir svarīgi tās attīrīt no pārējā ūdens. Agrāk vai vēlāk tas atmaksāsies, turklāt arī pašsajūta, ka neesi tas, no kā daba cieš, ir daudz labāka. Šāds risinājums nemaksā tik daudz, lai to neizmantotu.